Jahihooajad

Eestis on võimalik küttida järgmiseid ulukeid:

Põder

Põdrale võib pidada peibutus-, varitsus- või hiilimisjahti 15. septembrist 30. septembrini ning peibutus-, varitsus-, hiilimis- või ajujahti ning jahti jahikoeraga (välja arvatud hagijaga) 01. oktoobrist 15. detsembrini, sellest põdrapulli ja –lehmajahti 15. septembrist 30. novembrini ja põdravasikajahti 15. septembrist 15. detsembrini.

Põdrajahi alguses, kui kestab veel jooksuaeg, on huvitav pidada peibutusjahti, matkides pulli häält. Suur osa põtradest kütitakse valiklaskmist võimaldava hiilimisjahi käigus. Ajujahti koertega korraldatakse reeglina paljude jahimeeste osavõtul.

Metssiga

Metsseale, välja arvatud põrsastega emistele, võib pidada varitsus- või hiilimisjahti aastaringselt ning ajujahti ja jahti jahikoeraga (välja arvatud hagijaga) 01. oktoobrist 28. veebruarini.

Metsseajahi parim aeg on lumine periood, millal metsigade asukohta saab määrata jälgede järgi. Samuti on lumise aja täiskuuvalgus sobiv varitsusjahiks kõrgistmelt. Pooled metssigadest kütitakse jaanuaris-veebruaris, mil peetakse aju- ja varitsusjahti.

Metskits ja sokk

Metskitsele ja sokule võib 1 juunist kuni 31 detsembrini pidada peibutus-, varitsus- või hiilimisjahti. Ajujahti ja jahti taksi või terjeriga 1 oktoobrist 31 detsembrini. Kitsele või tallele 1 septembrist 31 detsemrini.

Sokujahiks on parim aeg juunis, kui rohurinne pole veel kõrgeks kasvanud. Levinuim küttimisviis on hiilimisjaht. Sel perioodil tuleks võimaluse korral säästa tugevaid trofeesokkusid. Jooksuajal pakub kõige enam emotsioone ja tulemusi pebutusjaht - “pillitades” sokku kõrgistmelt.

Punahirv

Punahirvele võib pidada jahti 1 septembrist 31 jaanuarini.

Parim aeg hirvepulli tabada on septembri kuu kui on jooksuaeg.

Kobras

Koprale võib pidada jahti varitsus- või hiilimisjahti 1 augutsist kuni 15 aprillini.

Karu

Karule, välja arvatud poegadega emakarule võib pidada varitsus- või hiilimisjahti 1 augustist kuni 31 oktoobrini.

Metskurvits

Metskurvitsale võib pidada otsi-, varitsus- või hiilimisjahti ning jahti seisukoeraga 1 augutsist 30 novembrini.